Lihtne ja efektiivne süsteem, mis aitab tööpäevas rohkem ära teha

Raamatus “Selling to Win” tutvustab Richard Denny ühte äärmiselt lihtsat süsteemi, mida järgides võib inimene saada väga edukaks ja saavutada kõik, mida ta soovib.

Süsteem, nagu ikka kõik suurepärased ideed, on väga lihtne. Selles lihtsuses võib esmapilgul isegi pettuda. Aga kui Sa oled äärmiselt pühendunud, et saada tõeliseks professionaaliks, edukaks saavutajaks, siis kasuta seda ja võid saavutada kõik, mida soovid.

Siin see on. Iga päeva lõpus koosta nimekiri kõikidest töödest, mida pead järgmisel päeval tegema. Siis nummerda need olulisuse järjekorda. Järgmisel päeval alusta alati number 1 ülesandest ja tee seda niikaua, kuni see on täidetud ning siis liigu edasi number 2 ülesande juurde ja tee seda samuti niikaua, kuni see on lõpetatud. Ja nii toimi edasi kõikide ülesannetega, kuni oled nimekirja lõpetanud.

On äärmiselt oluline, et Sa kasutad seda süsteemi vähemalt 30 päeva järjest, sest nii tehes muutub see harjumuseks. Halvad harjumused hiilivad meile kergesti ligi. Häid harjumusi tuleb arendada järjepidevalt.

Loomulikult koostavad paljud inimesed sarnaseid liste, kuid tihti tehakse seda hommikul, mis on meie jaoks kõige produktiivsem aeg. Seetõttu raisatakse kõige värskem tund päevast otsustamisele, mida teha, selle asemel, et kasutada seda aega millegi saavutamiseks. Seepärast tee planeerimist alati eelmise päeva õhtul. Loomulikult tuleb aktsepteerida seda, et tuleb ette päevi, kus Sa ei jõua oma nimekirja lõpetada. Aga oluline on siinkohal see, et tehtud saavad kõige olulisemad asjad. Kui midagi nimekirjast saab tehtud, siis tuleb see maha tõmmata, sest progress annab meile lisamotivatsiooni.

Minu hinnangul on R. Denny „Selling to Win“ kasulik lugemine, kust saab reaalseks kasutamiseks mitmeid kasulikke nõuandeid. Antud süsteem tundub lihtne ja väärib proovimist. Ise kavatsen selle alates tänasest kasutusele võtta ning omale heaks harjumuseks arendada.

Mine tagasi blogisse

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga